به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

سه شرط اولیه ، ضروری و ۳ مولفه ی اصلی عشق و ازدواج:

  • جذابیت
  • جوربودن
  • تعهد داشتن

جذابیت (از ویژگیهای ظاهری تا تیپ شخصیتی و خانواده و …که برای شما جذاب باشد)،

جور بودن (یا شباهت داشتن چون شباهتها به عنوان سرمایه های یک رابطه زوجی شناخته شده اند که خودشون روی جذابیت بیشتر و درک و آرامش و لذت از زندگی اثر داره)

متعهد بودن (به دو بخش تعهد به یک رابطه وفادارانه و تعهد به انجام وظایف نقش زناشویی متناسب با جنسیت و فرهنگ) شناخته شده است.

پس برای انتخاب موثرتر واقع بین باشیم و باور کنیم ازدواج تنها درصورت برد -برد بودن برای هر دو طرف رابطه فایده دارد.

ازدواج برد – برد یعنی هردو باور کنیم به هدفهامون میرسیم، در کنار هم هستیم و‌حتی درمسیر پستی و بلندی های زندگی، در شرایط دشوار متقابلا از موضع خودمون کوتاه میاییم(یعنی در شرایطی که امکان برد متقابل نیست، وقتی ببینیم که هردو متقبل هزینه هایی شده این، دچار احساس ضرر و سؤاستفاده شدن نمیشویم، پس در کنار هم و نه در مقابل هم، دشواریها رو بهتر سپری میکنیم)

زوجین موفق چه رفتار هایی را انجام نمی دهند:

• ١. مقایسه نمى کنند: زوجهای موفق به رابطه خود ایمان دارند. آنها راه زندگی خود را بر اساس اهداف و خواسته هاى مشترکشان طی می کنند، و برای حرکت های بزرگتر خود را آماده می کنند. مقدار مشخصی از زمان را با هم می گذرانند و نه خود را با زوج های دیگر مقایسه می کنند و نه سخنان دیگران برایشان مهم است.

• ۲٫ افشاگر نیستند: صحبت کردن در مورد همسر با دوستان و آشنایان، تنها دردسرساز است و جز افشاى مسائل خصوصى شما براى دیگران پیامدى ندارد. ممکن است شما و همسرتان بالاخره به تفاهم برسید و اصلا مسئله پیش آمده را فراموش کنید، اما هرگز آن تصویرى که شما از همسرتان در حین ناراحتى براى دیگران ساخته اید از ذهنشان پاک نخواهد شد. اصولا نباید پشت سر کسی صحبت کرد مخصوصا در مورد همسر خود.

• ٣. سرزنشگر نیستند: زوج هایی که همیشه همدیگر را سرزنش می کنند، در نهایت به دلیل شکستن عزت نفس و اعتماد یکدیگر، به سقوط و جدایی می رسند. زوج ها باید نقاط ضعف و قوت هم را بشناسند و به رشد و بهبود یکدیگر کمک کنند و در برابر سایرین مثل جامه اى زیبا و برازنده، عیوب هم را بپوشانند.
• ۴. به دنبال فرد بى عیب و نقص نیستند: هر کسی ضعف هایی دارد؛ هیچ انسانى حتى خودش را هم صد درصد تأیید نمى کند و زوج هاى موفق این را مى دانند که انتظار شریکى بى هیچ ضعف و خطایى، باطل و بیهوده است. یادتان باشد حتى بعضى از ایرادهاى جزئى با گذشت زمان  شیرین و خاطره انگیز مى شوند “همیشه عادت داشت صورتش را با پیراهن من خشک کند؛ کاش میدانستم که چقدر عطر لباسم را دوست دارد،.”.

 • ۵. کنترلگر نیستند: زوج های موفق با هم در ارتباط هستند، آنها قادرند در مورد دغدغه هایشان بدون ترس بحث کنند؛ پیش از آنکه همسر باشند، بهترین دوست هم هستند.

• ۶. اهل گله و شکایت نیستند: مدام گلایه نمی کنند و خانه را به یک پادگان نظامى و یا اتاق بازجویى تبدیل نمى کنند. با روش هاى نقد صحیح آشنا هستند و در صورت لزوم، درست انتقاد مى کنند.

• ٧. سختگیر نیستند: اگر شریک زندگی شما دیرهنگام با لباس هاى کارش به خانه آمده و روى کاناپه خوابش برده است؛ خستگى اش را درک کنید و شبهایى که مى دانید کارش طولانى ست، آن کاناپه را با یک ملحفه مناسب آماده کنید. زوج های موفق نمایش هاى اشرافى بازى نمى کنند؛ آنها تلخى ها را مى شناسند و زندگى را براى هم شیرین مى کنند…

 

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.