به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

برای وابسته کردن مرد به خود باید چه کارهایی انجام داد؟
یکی از اصل های مهمی که در هر رابطه ازدواج باید وجود داشته باشد این است که زن و مرد باید عاشق یکدیگر باشند تا بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. یکی از اتفاقاتی که به دنبال عشق به وجود می آید وابستگی زن به مرد و در مقابل وابستگی مرد به زن است. اما گاهی اتفاق می افتد که پس از ازدواج و به دلیل اتفاقات متفاوتی که رخ می دهد، خانم ها احساس می کند که همسرشان کمتر از گذشته به آنها وابسته است.

این وابسته نبودن ممکن است باعث سرخوردگی و حتی گاهی افسردگی خانم ها می شود. حقیقتی که وجود دارد این است که زن و مرد در زندگی مشترک باید پشتیبان همدیگر باشند و همدیگر را از نظر عاطفی تامین کنند. توجه کردن و وابسته بودن یکی از جنبه های مهم این توجه عاطفی است که هر دو طرف باید رعایت کنند.

در ادامه چند راهکار برای وابسته کردن مرد به خود ارائه شده است:

 

۱- به حرف های همسرتان گوش کنید
یکی از نیازهای مهم روانی که هر فردی در زندگی اش دارد، نیاز به درک شدن است. همه انسان ها دوست دارند که دیگران به حرف هایشان گوش دهند و برای صحبت هایی که می کنند ارزش قائل شوند. این موضوع تاثیر بسیار مهمی در اعتماد به نفس افراد دارد و باعث می شود که اشخاص مختلف بتوانند با شرایطی که برایشان پیش می آید مقابله کنند.

یکی از راهکارهایی که به خانم ها برای وابسته کردن شوهرشان پیشنهاد می شود این است که به حرف های او گوش کنند. البته این گوش کردن نباید صرفا به این دلیل باشد که بتوانند جواب دیگری به او بدهند بلکه باید به این دلیل به همسرشان گوش کنند که همسرشان فرصت کند در مورد مسائل و مشکلاتی که دارد صحبت کند. این کار به او کمک می کند تا اعتمادش بیشتر شود و به همسرش وابسته شود. هم چنین این کار باعث نزدیک شدن زن و مرد از نظر عاطفی به همدیگر می شود و زندگی شان را به طور کلی دگرگون خواهد کرد. (How To Make Him Think of You And Only You)
۲- در جر و بحث ها منطقی باشید
یکی از کارهایی که خانم ها باید برای وابسته کردن همسرشان به خودشان انجام دهند این است که نباید اجازه دهند در شرایط حساس کنترل شرایط از دست شان خارج شود. بسیاری از روابطی که از هم می پاشد و از بین می رود به علت دعواهای کوچکی است که به مرور بزرگ شده اند.
۳- به اعتقادات همسرتان احترام بگذارید
هر کسی در زندگی اش اعتقادات و وابستگی های متفاوتی دارد. این اعتقادات ممکن است ریشه های مذهبی و فرهنگی و خانوادگی داشته باشند. اگر فردی متوجه شود که شریک زندگی اش نسبت به اعتقاداتی که دارد بی اعتنا است و یا احترامی برای موضوعاتی که برای او اهمیت دارد، قائل نیست، به مرور زمان اعتمادش را به همسرش از دست می دهد.

همه انسان ها دوست دارند با افرادی در ارتباط باشند که از نظر فکری و اعتقادی، اعتقاداتی شبیه خودشان داشته باشند. این موضوع یک اصل بسیار مهم برای وابسته کردن مرد به خود در زندگی مشترک است. مردی که متوجه می شود که همسرش برای مسائلی که در نظرش مهم است اهمیت قائل نیست از همسرش فاصله می گیرد. این فاصله گرفتن موجب می شود تا زن و مرد نتوانند دیگر مثل گذشته بهم اعتماد کنند و وابستگی شان بهم کمرنگ می شود.
۴- در زندگی هیجان داشته باشید
یکی از مواردی که باعث می شود مردان در زندگی شان احساس خوشحالی و راحتی کنند این است که زندگی شان سرشار از هیجان و نوآوری باشد. در شرایطی که زندگی کسل کننده باشد و هر روز مثل روز قبل باشد، مردان به دنبال تجربه های هیجان انگیز دیگری می گردند تا از طریق آن تجربه ها نیاز خودشان به هیجان را ارضا کنند.

در چنین شرایطی پیشنهادی که به خانم ها برای وابسته کردن مرد به خود می شود این است که سعی کنند کارهایی انجام دهند که زندگی شان را سرشار از شور و نشاط کند و بتوانند در کنار همدیگر شاد باشند. کارهای خلاف عادی که خانم ها انجام می دهند کمک می کند تا زندگی از حالت کسل کننده قبلی اش خارج شود و همسرشان بتواند احساس راحتی و هیجان کافی را در زندگی داشته باشد.

پیشنهاد انجام بازی و یا تفریح هایی که قبلا انجام نشده است می تواند یک کار بسیار متناسب برای وابسته کردن مرد به خود باشد. معمولا آقایان از بازی های فکری و هیجان انگیز استقبال می کنند. این استقبال باعث می شود تا احساس صمیمیت بیشتری نسبت به همسرشان داشته باشند. هر قدر این احساس صمیمیت بیشتر شود و زندگی هیجان انگیز تر باشد، مردان نیاز کمتری به تجربه هیجان در خارج از منزل دارند و بنابراین وابسته‌تر می شوند.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.