به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

 

مشاوره روانشناسی در شیراز

میلیون ها نفر روزانه از مزایای مشاوره استفاده می کنند. مشاوره یکی از رشته خاص بهداشت روان است که شامل جنبه هایی از راهنمایی و روان درمانی است. مشاوره بر روی یک مدل سلامتی با هدف بهبود کیفیت زندگی متمرکز است و مشاور و مراجع با هم همکاری می کنند.

مشاوره می تواند به بهبود خلق و خو، درمان اختلالات روانشناختی، کاهش هزینه های پزشکی، بهبود ارتباطات و روابط کمک کند و باعث افزایش عزت نفس و تاب آوری شود. در این مقاله لیستی از مزایای مشاوره بر اساس تحقیقات علمی آورده شده است.

یک مشاور می تواند به فرد کمک کند تا بتواند بدون کمک دیگران روی پای خود بایستد و از هر زمان دیگری احساس قدرت بیشتری کند. مشاوره کمک می کند که بدون احساس گناه، گذشته خود ا فراموش کرده و از ابتدا شروع کنید.

اهمیت مشاوره در شیراز

مشاور ممکن است به یک معتاد یا الکلی کمک کند تا در تلاش برای داشتن زندگی عادی، داروی مورد علاقه خود و نوشیدن را ترک کند. آنها ممکن است به هدایت فرد از فردی معتاد به فردی کارا در جامعه کمک کنند. همه معتادان یا الکلی ها بد نیستند، بسیاری از آنها در رسیدن به زندگی بهتر با مشکلات جدی روبرو شده‌اند و فقط به کمی تشویق و کمک به بازگرداندن آن به اوج نیاز دارند.

مشاوران در درمان فردی و همچنین گروهی برای کمک به دیگران در شرایط مشابه تمرکز خواهند کرد.

مشاوره روانشناسی در کلینیک پیروزی آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین وحضوری به تمامی عزیزان در سراسر جهان است. افرادی که به دلیل مهاجرت ایران را ترک کرده و به خارج از کشور رفته‌اند. مشاوران ما به آنها کمک می‌کنند تا با مسائل و مشکلات شخصی مقابله کنند.

 

اهمیت روانشناس در شیراز

3 دلیل مهم اهمیت مشاور در شیراز

  •  امنیت و حریم خصوصی

بسیاری از ما خانواده ها، دوستان و همکاران فوق العاده ای داریم. اما نمی توانید اطلاعات خصوصی خود را با آن ها درمیان بگذاریم و اینکه برخی اوقات از بیان مشکلاتی همچون اضطراب، افسردگی، اعتیاد، روابط جنسی ترس داریم.

ما نیاز داریم تا با مشاور صحبت کنیم و راهنمایی تخصصی بگیریم و هیچ یک از خانواده و دوستان در مورد آن موضوع اطلاع کسب نکنند.

از طرفی بیان برخی موضوعات به دوستان سبب می شود که حریم خصوصی شما از بین برود و یا حتی در زمان اختلاف و یا عدم دوستی آن ها فاش شوند.

این یکی از دلایلی است که مشاوره مهم است داشتن یک مکان امن.

با آمدن و ورود به اتاق مشاوره، شما وارد فضایی می شوید که به طور خاص برای تأمین امنیت تنظیم شده است.

محیط اتاق، متخصصان کاملاً آموزش دیده و آماده گفتگو، محرمانه بودن این تعامل و موارد دیگر.

اگر بخواهیم با عمیق ترین آرزوهای خود دست و پنجه نرم کنیم، باید احساس امنیت کنیم و این چیزی است که مشاوره فراهم می کند.

 

 

  • همدلی

همدلی برای سلامتی و عملکرد ما مهم است.

برای احساس امنیت و احساس ارتباط با دیگران ، به همدلی نیاز داریم.

این متفاوت از درد و دل است، زیرا همدلی بهم پیوسته است.

همدلی سبب بهبود عملکرد مغز شده و سبب می شود تا علاوه بر تخلیه احساسات بتوانید راهنمایی تخصصی دریافت کرده و با مشکل مقابله کنید.

همدلی به ما کمک می کند تا احساس شناخته شدن، درک شدن و اعتبار کنیم.

این همان چیزی است که در زندگی شخصی ما وجود ندارد.

گاهی اوقات به این دلیل است که ما توسط افراد توانمند محاصره نشده ایم، یا مایل به فاش شدن اطلاعات شخصی خود و آگاهی آن توسط خانواده و دوستان نیستیم.

در موارد دیگر، به این دلیل است که ما شخصاً در جایی نیستیم که بتوانیم خود این موارد را بفهمیم و تشخیص دهیم و این جایی است که مهارت مشاور وارد می شود.

مشاور، روابط ما را ارزیابی کنید  و اگر مواردی وجود دارد که مانع از همدلی می شود با تکنیک هایی آن را برطرف می کند.

 

  • راهنمایی

وقتی تمرین کلینیکی خود را پشت سر گذاشتم، یک مورد که تحت تأثیر ما قرار گرفت این است که ما اینجا نیستیم که مشاوره بگیریم.

بعضی اوقات راهنمایی در مورد یک موضوع خاص (یعنی مشاوره در مدرسه ، مشاوره شغلی) است و گاهی اوقات راهنمایی به صورت تابلوی صداگذاری است و گزینه های دیگری را برای نحوه تفکر مشتری در مورد موضوعات مختلف ارائه می دهد.

گاهی جواب می گیرید و گاهی جواب نمی گیریم ولی یک روند درست را انجام دادید و دیگر خود را سرزنش نمی کنید.

 

سخن آخر

برای انواع مشاور و روانشناس در شیراز  تماس بگیرید.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.