به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

 

روان درمانی در مشاوره چیست؟
 

روان درمانگر اغلب برای حل اختلالات شخصیتی، اختلالاقت خلقی، اختلالات اضطرابی و ...به فرد کمک میکند. مراجع ممکن است همزمان با دوره کار با روان درمانگر، از روش دارو درمانی نیز استفاده نماید. روان درمانی بیشتر بر روی فرآیندهای فکری مراجع و نحوه زندگی کردن رو تمرکز دارد. به طور کلی می توان گفت در مشاوره و روان درمانی، روان درمانگر :

  • روی مشکلات مزمن و تکرار شونده تمرکز می کند
  • بر روی الگوهای رفتاری شخص و مشکلات بزرگ تر او کار می کند
  • درمان طولانی مدت یا متناوبی را (حتی برای سالها) برای مراجع در نظر می گیرید.
  • روی احساس و تجربه فرد تمرکز دارد
  • ممکن است از تست هایی مانند (شخصیت، هوش)، گفتار درمانی و یا روش های روان درمانی مانند رفتار درمانی شناختی استفاده کند.
  • تمرکز عمیقی بر روی احساسات و افکار درونی شخص دارد که کار او در نهایت منجر به رشد شخصی فرد می شود.
  • استفاده از او به عنوان یک فرآیند اولیه در نظر گرفته می شود.

 

 

روان درمانگر در شیراز کیست؟

روانپزشک ، روانشناس ، روانکاو ، روان درمانگر و … کلماتی هستند که افراد را در زمان مراجعه به مشاور و رواندرمانگر دچار سردرگمی می کند.

 

روان درمانی در شیراز چیست؟

روان درمانی زمانی استفاده می شود که افراد به دلیل برخی مشکلات هیجانی یا ذهنی به دنبال درمان بوده و روان درمانگر، آموزش های لازم را در خصوص نحوه برخورد با تنش های روانی را به بیمار می دهد.
با توجه به تخصص و مدرک، روان درمانی می تواند توسط روانپزشک، روانشناس و یا … برای افراد، زوج ها، گروه ها و یا خانواده انجام شود.

 

چه زمان به رواندرمانگر مراجعه کنیم؟


طبق گزارشات، بیش از یک چهارم بزرگسالان افسردگی، اضطراب و اختلال روانی را در هر سال تجربه می‌کنند.

برخی دیگر برای مقابله با یک بیماری جدی، کاهش وزن و یا ترک سیگار به کمک  نیاز دارند. سایر افراد نیز با مشکلات مربوط به روابط خود، از دست دادن شغل، مرگ یکی از عزیزان، استرس، سوءمصرف مواد مخدر و مسائل دیگر دست‌وپنجه نرم می‌کنند. و این مشکلات می‌توانند باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره  افراد شوند.

 

جلسات روان درمانی فدر شیراز

جلسات درمانی می‌تواند به صورت فردی، گروهی، زوج درمانی و یا خانواده درمانی برگزار شود. شرکت در این جلسات محدودیت سنی خاصی ندارد و برای کودکان و بزرگسالان قابل اجراست. درمانگران معمولاً جلسات را به صورت یک بار در هفته و هر بار به مدت 30 تا 50 دقیقه تنظیم می‌کنند. 

روان درمانی می‌تواند به دو صورت کوتاه مدت و یا بلندمدت برای افراد اجرا شود. امروزه برای اکثر مشکلات از درمان های کوتاه مدت استفاده می‌شود. با این حال برخی مشکلات نظیر درمان اختلالات شخصیتی به درمان های بلندمدت نیاز دارند. در این شرایط درمان ممکن است ماه‌ها و حتی سال‌ها به طول بیانجامد. 

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.