به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

تعریف روانشناسی و اهمیت آن در شیراز

قبل از اینکه با بهترین مرکز مشاوره در شیراز آشنا شوید بهتر است یک آشنایی کلی در مورد روانشناسی پیدا کنید که ما برای شما در این مطلب آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

روان‌شناسی علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعهٔ روان (ذهن)، فرایند ذهنی و رفتار در انسان می‌پردازد. به عبارت دیگر، در روان‌شناسی مباحث رفتار و فرایندهای روانی مورد توجه است. امروزه مثل گذشته «روح و روان» هنوز با توجه به تغییرات ذر ارزش ها و تعریف ما از مسائل اهمیت دارد و کم تر کسی رو میتوان سراغ داشت که به «علم روانشناسی» نیاز نداشته باشد. یکی از بهترین راهکارها در روانشناسی زبان بدن یا Body language است. به این معنی که از حرکات و رفتار فرد مقابل می توان فهمید چه در ذهن شخص می گذرد.

همه افراد به دنبال یک زندگی بهتر با ایده آل های خود هستند. عواملی مانند شادی، رضایت از زندگی و خوشبختی ، ثروت مالی ، سلامت روحی و روانی، موفقیت، جایگاه اجتماعی مناسب از جمله مواردی هستند که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. علم روانشناسی موثرترین ابزار برای رسیدن به اهداف تعیین شده است.

مرکز مشاوره روانشناسی در شیراز برای چه افرادی مناسب است ؟

مشاوره و روانشناسی در تمام مراحل رشد کودکی ، نوجوانی ، بزرگسالی و سالمندی تاثیر گذار است و مشاور روانشناس جنبه های مختلف زندگی افراد ، زوجین ، خانواده یا گروه و سازمان ها را مورد بررسی قرار می دهد . موارد متفاوتی هستند که دکتر مشاور روانشناس مرکز مشاوره و روانشناسی می تواند به افراد کمک کند و ما در زیر به معرفی چند مورد از آن ها می پردازیم و باید توجه کرد که مشاوره روانشناسی محدود به موارد زیر نیست و بسیار گسترده می باشد .

مرکز مشاوره در شیراز

روند مشاوره روانشناسی در مرکز روانشناسی در شیراز چگونه است؟

زمانی که برای اولین بار به روان‌شناس مراجعه می‌کنید باید انتظار این را داشته باشید که او سوالاتی درباره مشکلتان و جزئیاتی از تاریخچه زندگی شخصی‌تان بپرسد. این سوالات معمولا شامل مواردی همچون زمان شروع مشکل، چه چیزهایی باعث بهتر و بدتر شدن آن می‌شود و اینکه این مشکل چه تأثیری در کار و زندگی اجتماعی شما می‌گذارد.

همچنین سوالاتی تجربیات شما در حین رشد، تحصیلات و شغل، وضعیت تأهل و روابط بین فردی و اینکه داروی خاصی مصرف می‌کنید این مرحله جمع‌آوری اطلاعات است و ممکن است چندین جلسه طول بکشد و سپس توسط آزمون‌های روان‌شناختی درمانی را در قالب مشاوره یا روان‌درمانی ارائه خواهد داد. به یاد داشته باشید که روان‌شناس در هیچ شرایطی اجازه ندارد دارو تجویز کند.

 

 

بهترین مرکز مشاوره در شیراز

 پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره در تهران و یا هر شهر دیگری سخت و دشوار است زیرا، شما با یک سرچ کوتاه در اینترنت میتوانید به لیستی از اسامی روانشناسان دست پیدا کنید. اما وقتی سراغ رزومه برخی از این افراد می رویم متوجه می شویم که رزومه مشخصی ندارند.

برای پیداکردن یک روانشناس خوب باید به یکسری نکات توجه کنیم:

  • روان درمانگر خوب باید از نظر علمی صلاحیت لازم را داشته باشد. یکی از در دسترس ترین روش های بررسی صلاحیت یک روانشناس داشتن پروانه سازمان نظام روانشناسی است.
  • مشاور باید به اندازه کافی باصلاحیت و باتجربه باشد تا بتواند بدون اینکه از شنیدن مشکلات شما زیاد برانگیخته شود، به شما کمک کند بر مشکلاتتان غلبه کنید.
  • درمانگر در صورت لزوم، اختلالی را در شما تشخیص می دهد اما کاملا روی شما متمرکز می ماند و به شما کمک می کند این اختلال را مدیریت کنید تا حالتان بهتر شود.
  • درمانگر میان افکار و احساسات شما تعادل برقرار می کند، بی آنکه از شدت یکی بکاهد یا دیگری را نادیده بگیرد.
  • مشاور کاملا روشن برایتان توضیح می دهد که چطور می تواند به شما کمک کند.
  • مشاور می داند که ممکن است پاسخ همه سئوالات شما را نداند، یا نتواند در برخی زمینه ها به شما کمک کند. او صادقانه به اشتباهاتش اعتراف می کند، از بازخوردهای واقعی شما استقبال می کند، و از آنها به عنوان تجربیات یادگیری بهره می گیرد تا در کمک به شما و تامین نیازهایتان در آینده بهتر عمل کند.
  • این موارد تنها تعدادی از نکاتی است که شما باید به آنها توجه کنید. و مهمترین مسئله این است که شما با مشاور احساس راحتی داشته باشید و بتوانید براحتی مشکلاتتان را برایش بازگو کنید.
این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.