به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

 

رابطه دوستی چیست؟

زمانی که بین دو نفر رابطه و تعاملی به وجود بیاید و با گذشت سال‌ها از بین نرود رابطه دوستی به وجود آمده است. روابط دوستانه تاثیرات مستقیمی بر رفتار و اخلاق طرفین دارد. به طور کلی رابطه دوستانه به دو دسته ضعیف و قوی تقسیم می‌شود. روابطی که بعد از مدتی کم رنگ شده و دیگر شور و هیجان قبل را نداشته باشد ، یک دوستی ضعیف است احتمال دارد کامل از بین برود. اما وقتی رابطه با گذشت سال‌ها هنوز ادامه دارد و هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نشده ، رابطه دوستی قوی شکل گرفته است و می‌تواند تاثیرات خود را بر طرفین بگذارد.

بنابراین لازم است که در روابط دوستانه قوی دقت لازم بر رفتار طرفین و تعاملاتی که با هم دارند وجود داشته باشد ، چرا که می‌تواند به راحتی بر شخصیت فرد تاثیر بگذارد. رابطه دوستی سالم و مثبت از هر چیزی مهم تر است.

 با توجه به تاثیرات مثبت و منفی که روابط دوستانه برطرفین می گذارد لازم است که از توصیه های یک مشاور خوب استفاده کرد تا این روابط برای هیچ کدام از طرفین مشکلی به وجود نیاورد و رابطه روز به روز بهتر شود و نتیجه خوبی داشته باشد.

 

مشاوره دوستی در شیراز برای چیست؟

به مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک مشاور خوب برای ادامه دادن و یا قطع کردن یک رابطه دوستی مشاوره رابطه دوستی می گویند. با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت یک رابطه دوستی و تاثیر آن بر روی زندگی مشاوره رابطه دوستی می تواند یک گزینه مناسب برای بهره مثبت گرفتن از این نوع رابطه است .

مشاوره رابطه دوستی در شیراز

مشاور رابطه دوستی در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

یک مشاور در مشاوره رابطه دوستی ، باید از علم و دانش کافی در این زمینه برخوردار باشد و بتواند به کمک ویژگی ها و خصوصیات رفتاری و کرداری طرفین رابطه، حد و حدودهای بین آن ها را مشخص کند و به آن ها کمک کند تا از رابطه دوستی خود بهره مثبت ببرند. همچنین یک مشاور خوب به هریک از طرفین کمک می کند تا در انتخاب دوستان خود دقت کافی را داشته باشند و بتوانند دوستان خوبی برای خود انتخاب کنند.

همانطور که می دانید داشتن دوستان ناباب ممکن است انسان را به منجلاب بکشد و مانع طی کردن پله های پیشرفت و ترقی برای وی شوند. بنابراین می توانیم به کمک مشاوره رابطه دوستی ، دوستان خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهیم و با علم و آگاهی نسبتا کاملی دوستان خوبی انتخاب کنیم تا تاثیر مثبتی در زندگی آینده ما داشته باشند.

 

کلینیک روانشناسی مشاور آوا ، یکی از تخصصی ترین مراکز مشاوره و روانشناسی در شیراز بوده و با در اختیار داشتن جمعی از درمانگران متخصص و با تجربه، در همه ی حوزه های مشاوره و روانشناسی مشغول فعالیت می باشد. 

درمانگران این مرکز در حوزه مشاوره روابط دوستی ، روابط دوستی دختر و پسر و روابط پیش از ازدواج با دقت و وسواس خاصی گزینش شده اند و تجربه و سابقه ی کاری فراوانی در حوزه های مرتبط داشته و دارند.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.