به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

انحراف جنسی یا پارافیلیا به رفتارها یا انگیزه های جنسی غیرطبیعی گفته می شود که با تخیلات و تمایلات شدید جنسی نمایان می گردند. این انگیزه ها و رفتارها ممکن است شامل اشیا، فعالیت ها یا موقعیت های غیرمعمولی باشند که معمولاً توسط افراد دیگر تحریک جنسی در نظر گرفته نمی شوند.

غالباً ممکن است پارافیلیا برای فردی که به آن نیاز دارد، باعث پریشانی قابل توجهی نیز در وی گردد. پارافیلیا می تواند منجر به مشکلات فردی، اجتماعی و شغلی شود و فرد مبتلا به پارافلیا را می توان “کینکی” یا “منحرف جنسی” نامید. این رفتارها اگر به طرف مقابل صدمه بزنند، ممکن است عواقب جدی اجتماعی و حقوقی نیز داشته باشند.

عریان گرایی یا نمایشگری جنسی

عریان گرایی شامل افرادی می شود که دستگاه تناسلی خود را در معرض دید غریبه ای بی خبر قرار می دهند. فرد مبتلا به این مشکل، که گاهی اوقات “نمایشگری” نامیده می شود، احساس می کند که قربانیان خود را غافلگیر، شوکه یا تحت تأثیر قرار می دهد. این شرایط معمولاً فقط شامل نمایش دادن است و هیچ اقدام دیگری انجام نمی شود. با این وجود، “نمایش ناپسند” غیرقانونی است. تماس واقعی جنسی با قربانی نادر است. با این حال، ممکن است فرد هنگام نمایش یا هنگام خیال پردازی در مورد آن، خودارضایی کند.

فتیشیسم

افرادی که دارای فتیش هستند، تمایلات جنسی به اشیا غیر زنده دارند و فرد با پوشیدن یا لمس آن شی تحریک جنسی می شود. به عنوان مثال، فتیش می تواند تمایل شدید به یک لباس از قبیل لباس زیر مردانه، لباس لاستیکی، کفش زنانه، لباس زیر زنانه یا لباس زیر زنانه باشد.

فتیش ممکن است جایگزین فعالیت جنسی با شریک جنسی شود یا ممکن است در فعالیت جنسی با شریک ادغام شود. هنگامی که فتیش تنها قسمت میل جنسی شود، از روابط جنسی اجتناب می شود. یک اختلال مربوط به آن، به نام جزئی گرایی، شامل تحریک جنسی توسط یک قسمت از بدن، مانند پا و دیگر نقاط بدن می باشد.

فروتوریسم یا مالش گرایی

در این مشکل، تمایلات جنسی فرد به لمس یا مالش اندام تناسلی وی به بدن شخص غیر موافق و ناآشنا می باشد. در بیشتر موارد، مردان ناحیه تناسلی خود را بر روی یک خانم، اغلب در یک مکان عمومی شلوغ می مالند. این تماس با شخص دیگر غیرقانونی است.

پدوفیلیا یا تمایل جنسی به کودکان

افراد مبتلا به پدوفیلیا تخیلات، تمایلات یا رفتارهایی دارند که شامل فعالیت جنسی غیرقانونی با کودکان است. کودکان درگیر عموماً 13 ساله یا کمتر می باشند. این رفتار شامل در آوردن لباس های کودک، تشویق کودک به تماشای خودارضایی فرد سوءاستفاده کننده، لمس یا نوازش اندام تناسلی کودک و انجام اعمال جنسی با زور بر روی کودک می باشد.

برخی افراد مبتلا به پدوفیلیا که به عنوان پدوفیل های انحصاری شناخته می شوند، از نظر جنسی فقط به کودکان جذب می شوند و توسط بزرگسالان جذب نمی شوند. برخی از آن ها فعالیت خود را به محارم محدود می کنند، فقط درگیر فرزندان خود یا بستگان نزدیک می شوند. برخی دیگر کودکان دیگر را قربانی می کنند. پدوفیل های غارتگر ممکن است از زور استفاده کنند و یا قربانیان خود برای عدم افشای سوءاستفاده تهدید کنند. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از نظر قانونی ملزم به گزارش چنین سو استفاده هایی از کودکان هستند.

 

مازوخیسم جنسی

افراد مبتلا به  مازوخیسم  از عمل – واقعی، نه شبیه سازی شده- تحقیر، ضرب و شتم یا تحمل رنج و عذاب برای تحقق هیجان جنسی و ارگاسم کمک می گیرند. این حالت ممکن است محدود به تحقیر کلامی باشد، یا ممکن است شامل کتک خوردن، بستن یا بدرفتاری باشد.

مازوخیست ها ممکن است با اعمالی مانند بریدن یا سوراخ کردن پوست یا سوزاندن خود، تخیلات خود را در مورد خودشان اجرا کنند. یا ممکن است به دنبال شریکی بروند که از تحمیل درد و تحقیر به دیگران لذت ببرد. فعالیت های آن ها با شریکشان به صورت اسارت، ضرب و شتم و تجاوز شبیه سازی می شود.

تخیلات و فعالیت های سادومازوخیستی در میان برخی افراد موافق معمول است. با این حال، در بیشتر این موارد، تحقیر و آزار و اذیت در خیالات انجام می شود. شریک فرد آگاه می باشد که این رفتار “یک بازی” است و از درد و آسیب واقعی جلوگیری می کند.

یک فعالیت مازوخیستی بالقوه خطرناک، گاهی اوقات کشنده، به صورت خفگی می باشد. با این فعالیت، فرد از طناب، حلقه یا کیسه های پلاستیکی برای القای حالت خفگی (قطع تنفس) در زمان ارگاسم استفاده می کند. این کار برای تقویت ارگاسم انجام می شود، اما گاهی باعث مرگ های تصادفی می شود.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.