به مرکز مشاوره آوای فرشته خوش آمدید

تصمیم‌گیری برای مراجعه به مشاوره زناشویی را می‌ شود مثل یک قدم خیلی مهم در نظر گرفت. این نیازمند پذیرفتن کم و کاستی ‌های شریک شما است، که اکثر اوقات انجام این کار سخت و پذیرش آن کمی ترسناک است. به خصوص اگر با این درمان آشنایی ندارید، ممکن است برای شما کمی مبهم و گیج‌کننده باشد چه برسد به اینکه نیازمند تلاش زیادی هم می‌باشد. اکثرا ایده مراجعه به زوج درمانگر زمانی به ذهن خطور می کند که یکی از طرفین و یا هر دو نفر در مورد اینکه این ممکن است ایده خوبی باشد یا نه فکر کنند، اما همچنان درمورد چگونگی روند آن و آیا اینکه واقعا برای حل مشکلات کمک کننده هست یا نه شک دارند.

برای کمک به رفع این ابهام، در پایین برخی از مسائل رایج که اغلب با مراجعه به مشاوره زناشویی و زوج درمانی حل می شوند را آورده ایم . فراموش نکنید اکثر درمان‌گران (چه برای زوج‌ها و چه برای افراد) ابتدا مشاوره آزاد را به شما ارائه می‌دهند و به شما اجازه می‌دهند تا درمورد اینکه آیا این مشاوره برای شما مناسب است یا نه تصمیم‌گیری کنید. نگران برقراری ارتباط و پرسیدن سوالات نباشید؛ هرچه زودتر اقدام کنید بهتر است، اگر در روند کار احساس کردید که مشاوره زناشویی و زوج درمانی مناسبِ شما نیست، می‌توانید دیگر ادامه ندهید.

1- اعتماد از بین رفته باشد.

یکی از مهمترین دلایل برای دنبال کردن زوج درمانی نیاز به کمک برای به دست آوردن اعتماد از دست رفته است است. شاید این خیانت در قالب رابطه جنسی باشد؛ شاید رابطه نامشروع عاطفی باشد، شاید مجموعه‌ای از دروغ‌ها یا فریب درمورد پول باشد. در هر صورت بازسازی پایه‌های اعتماد اکثر اوقات به خاطر ایجاد فضایی که در آن هر دو نفر برای بیان نقاط ضعف‌ هایشان آزاد باشند بسیار کمک کننده و سودمند است.

2- فرکانس بحث ها زیاد شود.

آیا تابحال برایتان پیش آمده که احساس کنید ریتم زندگی روزمره شما در حال تغییر است، طوریکه تضاد بیشتری را با همسرتان احساس می‌کنید؟ شاید فقط در قالب بحث های کوچک و بی اهمیت باشد، شاید هم برون‌ریزی‌های شدید و ناخوشایند ناشی از اعمال و رفتار طرفین باشد. در هر صورت این تغییر و روندِ افزایشی مهم و قابل اهمیت است. شاید این نشان از مشکلی باشد که شما به لحاظ شخصی با آن دست و پنجه نرم می کنید. همچنین این ممکن است شروع مسیری خطرناک باشد برای ورود به یک بحث دائمی. مهم تر از همه اینکه می‌تواند نشان دهنده مشکلات درونی باشد که به صورت ناخودآگاه بدون اینکه خودتان متوجه باشید با آن درگیر هستید. هر زمان که احساس کردید فرکانس بحث ها زیاد شده، می تواند زمان کمک گرفتن از مشاوره زناشویی باشد.

3- رابطه عاطفی تان ضعیف باشد.

ممکن است اختلاف و یا مشکل به خصوصی نداشته باشید، اما شما مدام احساس درک نشدن یا نادیده گرفته شدن می‌کنید. ممکن است که حس خوبی درباره آنچه که اخیرا به لحاظ عاطفی در رابطه با همسرتان اتفاق می‌افتد نداشته باشید، یا اینکه رفتارهای او طوری باشد که احساس کنید او یک غریبه است. اکثرا نتایج قابل ملاحظه زوج درمانی، افزایش رابطه عاطفی بین طرفین و بهبود عمده در کیفیت آن است. مشاور ماهر می‌تواند به شما کمک کند تا روزبه‌روز ارتباط، فهم و درک بهتری از یکدیگر داشته باشید.

 

4- قطعا یک جای کار می لنگد، اما شما دلیل آن را نمی‌دانید.

گاهی اوقات زوج درمانی درست همانند فرد درمانی، نه تنها می‌تواند برای حل مشکلات مفید باشد بلکه به شناسایی آنها نیز کمک می‌کند. فرض کنید بگوییم چیزی در روابط عاطفی شما تغییر کرده است، اما شما نمی‌توانید آن را واقعا توضیح دهید. یا اینکه شما مانند سابق با همسر خود احساس راحتی و آرامش نمی‌کنید، اما دلیل آن را نمی دانید. اینها معمولا نشانه‌هایی از تعاملات ناسالم و ناکارآمد هستند. این به این معنا نیست که شخص مقصر است، بلکه به این معناست که می‌توان خودِ رابطه را بهبود بخشید، و استفاده از زوج درمانی اغلب بهترین راه برای شروع این روند است.

5- چیزی هست که دوست دارید شرکیتان بداند، اما نمی توانید بگویید

گاهی اوقات درمان با کار کردن روی خودتان شروع می‌شود: دفتر مشاوره زناشویی می تواند مکانی امن و آرامش بخش باشد تا شما بتوانید چیزهایی که صحبت کردن درباره آنها برایتان سخت هست را به راحتی مطرح کنید. زوج درمانگر با حضوری گرم می‌تواند به شما کمک کند تا بر ترس خود برای صحبت کردن با همسرتان غلبه کنید.

این مطالب را از دست ندهید

آدرس مرکز مشاوره شیراز

تلفن پذیرش :  09120206501

ایمیل  : info[at]moshaverava[dot]ir

مرکز مشاوره در شیراز| آوای فرشته

مرکز مشاوره در شیراز آوای فرشته تخصصی ترین و بزرگترین گروه روانشناسی در شیراز ، واقع در ستارخان می باشد که خدمات ارزیابی روانشناختی در شیراز، مشاوره کودک  در شیراز ،  روانشناسی کودک در شیراز، تست های روانشناسی  در شیراز، روانسنجی  در شیراز، تست هوش و استعدادیابی، رواندرمانی اختلالات بالینی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و شغلی را زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و روانشناس خوب در شیراز ارائه می دهد. از مزیت های گروه روانشناسی و کلینیک روانشناسی آوای فرشته می توان به تعهد و تجربه روانشناس، درمان چندوجهی و تیمی، تجهیزات پیشرفته و بروز، آرامش فیزیکی و دسترسی مناسب اشاره کرد. مخاطبین کلینیک روانشناسی آوای فرشته کودکان، نوجوانان، والدین و خانواده ها، زوجین، مدیران و سازمان ها و تمامی افرادی که به سلامت روان، آرامش و پیشرفت اهمیت می دهند، هستند.